Firma nabízí budoucím zaměstnancům nadprůměrné mzdy, velkorysý systém benefitů i dlouhodobou perspektivu. V posledních letech totiž skupina Sokolovské uhelné dynamicky roste.

J3072x2048 04309

 Sokolovská uhelná hledá nové posily do svých řad. Už ve čtvrtek 9. března se tak personalisté společnosti zúčastní veletrhu pracovních příležitostí v sokolovské sportovní hale ISŠTE a o týden později, ve čtvrtek 16. března také dalšího veletrhu v karlovarském Lidovém domě.

“Je to po letech poprvé, co naše firma opět zahajuje masivní nábor nových zaměstnanců,” potvrzuje Miroslav Mertl, člen představenstva společnosti, pověřený řízením personálního úseku. Podle něho firma uplynulé roky dávala přednost vlastním zaměstnancům z divize Družba, která musela zastavit těžbu v důsledku sesuvu vnitřní výsypky v lomu, a které by jinak byla společnost nucena masově propouštět. To však tehdy majitelé firmy odmítli s odkazem na sociální dopady, které by takový krok měl na region.

“Nyní jsme ale již vnitřní možnosti firmy z velké části využili. A protože se skupina Sokolovské uhelné dynamicky rozšiřuje, a s tím roste i spektrum činností, které firmy ze skupiny realizují, zvyšuje se potřeba přijímat nové zaměstnance. A to jak do mateřské společnosti, tak dceřiných firem,” říká Mertl.

Samotná Sokolovská uhelná v současné době poptává například techniky informačních technologií, zámečníky a elektrikáře pro údržbu i obsluhu výrobních zařízení, především ve směnovém provozu. A podmínky, které jim nabízí, rozhodně nejsou standardní. Vedle nadprůměrného mzdového ohodnocení jim firma poskytuje také sociální fond, ze kterého mohou zaměstnanci čerpat peníze na závodní stravování, ale také například na dovolenou nebo zdravotní pomůcky. K dalším benefitům patří například vstup do špičkového fitcentra, hrazené rehabilitace, nebo ve spolupráci s odbory možnost dětské i rodinné rekreace v podnikových zařízeních.

“Desítky dalších zajímavých míst ale nabízí také naše dceřiné firmy. Ty se v poslední době výrazně rozvíjejí a získávají řadu zakázek jak u nás, tak v dalších evropských státech,” říká Mertl. Jde například o Důlní strojírenskou společnost, která je předním dodavatelem systémů pasové dopravy u nás a zároveň dodává na klíč technologie linek pro třídění a zpracování odpadu. Dnes již firma zaměstnává na osm desítek pracovníků a poptává především strojírenské profese, jako jsou konstruktéři, zámečníci, svářeči, obsluha CNC strojů a podobně.

K dalším výrazně se rozvíjejícím firmám ve skupině patří i ZPA-RP, která se zabývá výstavbou, rekonstrukcemi a modernizací systémů měření a regulace, systémů kontroly a řízení i silnoproudými technologickými systémy. “Pro tuto naši firmu hledáme především projektanty elektro i měření a regulace, nebo elektrikáře a programátory,” vypočítává člen představenstva Sokolovské uhelné Mertl, podle kterého je obecně na trhu práce v Karlovarském kraji velký nedostatek těchto profesí.

“Starších a zkušených pracovníků je stále méně a zájem mladých lidí o řemeslo dlouhodobě klesá,” poukazuje Mertl na reálnou situaci v regionu. “A hlavní příčina? Řemeslo je neprávem často považováno ze strany rodičů i žáků za méně hodnotné. Přitom dnes dosahují mzdy řemeslníků běžně úrovně platů středního managementu a často je i výrazně převyšují. Takže sázka na řemeslo a odbornost nabízí mnohem lepší perspektivu, než mnohé střední školy, které často vychovávají jen další klienty úřadů práce,” konstatuje Mertl.

Více informací o volných místech ve společnosti Sokolovská uhelná i v jejích dceřiných firmách zájemců poskytne personální úsek společnosti:

Ing. Eva Valjentová
vedoucí personálního oddělení
Sokolovská uhelná, p.n., a.s.
Tel.: 352 46 5252
Mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.