Chybět na něm letos nebude ani špička českého golfu na turnaji PGA nebo děti z místního tréninkového centra. Chystá se i oblíbený den otevřených dveří pro veřejnost
 
18622680 1055962057869421 457063302196131493 n
Kvalita golfového hřiště v Sokolově se letos opět o něco zvýšila. Přesvědčili se o tom i účastníci charitativního turnaje Lymfom Help Golf Tour (na snímku).
 
 
 
 
Především lepší kvalita hřiště čeká na hráče golfu, kteří se letos vypraví do Sokolova. Tamní hřiště prošlo před zahájením sezóny rozsáhlými úpravami, které by měly přispět ke zlepšení jeho kvality. Zdejší areál je přitom už dnes považován za jeden z nejlepších v České republice. 
 
“Zahájení sezóny nám trochu zkomplikovala dlouhá zima. Ještě v průběhu dubna napadl sníh a tráva vůbec nerostla,” říká Zdeněk Dvořák, ředitel firmy Golf Sokolov, která spravuje hřiště a je dceřinou společností Sokolovské uhelné. I tak se ale povedlo zrealizovat řadu zásadních úprav. Ty hlavní proběhly právě na trávnících.
 
“Provedli jsme arifikace všech fervejí. Díky tomu, že se provzdušní hlína, zkvalitní se kořenový systém trávy, ta zesílí, je mnohem kvalitnější a vydrží větší zátěž i výkyvy počasí,” vysvětluje Dvořák. Provzdušnění je nutné proto, že opakovaným sekáním dochází zároveň k postupnému válcování povrchu a ve ztvrdlé hlíně nemá tráva kam růst. 
 
“Zároveň se provedlo i pískování další části areálu. Víceméně jsme tak pokračovali v návaznosti na loňské dosévání a prořezávání trávníků. Kromě toho jsme vysazovali i nové stromy u jamek 10, 16 a také mezi jamkami šest a sedm a na jamce 15 jsme vyčistili oba rybníky. Napouštět je budeme v průběhu června,” dodává Dvořák s tím, že další rybníček by měl vzniknout ještě letos také vedle puttinggreenu vedle terasy klubovny a restaurace. Jeho funkce bude především estetická. 
 
Všechny tyto změny by měli ocenit především hráči. Těch má jen zdejší klub téměř pět stovek a dalších tisíce hráčů míří do Sokolova každou sezónu z celé České republiky i ze sousedního Německa nebo dalších zemí. Domácí hráči se v průběhu letošní sezóny mohou těšit na celkem sedm klubových turnajů, včetně doprovodného kulturního programu. 
 
“Za všechny například 5. srpna proběhne 7. ročník oblíbeného turnaje Sokolovská 18. která je zároveň dnem otevřených dveří. Během něho si mohou návštěvníci hřiště zapůjčit vybavení, budou zde mít zajištěný výklad trenéra, i možnost vyzkoušení dlouhé hry nebo puttování pro děti i dospělé,” vysvětluje ředitel Golfu Sokolov. O akci je každý rok velký zájem a i díky ní klubu pravidelně přibývají ti nejmladší hráči. Ve zdejším tréninkovém centru mládeže se tak pravidelně pod vedením Tomáše Matouška připravuje na tři desítky z nich.
 
Další talenty pak Golf Sokolov hledá mezi dětmi zaměstnanců Sokolovské uhelné, které mohou služeb tréninkového centra využívat zdarma, díky podpoře odborů. Loni se pak hřiště zapojilo také do projektu České golfové federace nazvaného Se školou na golf. V jeho rámci spolupracuje se 3. Základní školou v Sokolově, jejíž žáci tak mají během hodin tělocviku i několik hodin výuky golfu. “Výchova mladých hráčů je ale běh na dlouhou trať a výsledky se projeví až s odstupem času. Ale první nadějné hráče už máme,” shrnuje Dvořák. Jedním z nich je například Jessica Saxonová, která vyrostla na sokolovských greenech a dnes hraje za jeden z amerických školních týmů.
 
Ti, kteří dávají přednost profesionálnímu sportu, a chodí se prostě jen podívat pak přijde vhod i letošní turnajový program v Sokolově. V něm totiž nebude chybět ani nejprestižnější turnaj domácí série Czech PGA.  Ten na zdejším hřišti proběhne v 14. - 16. srpnu. Bude přístupný i divákům z řad široké veřejnosti, kteří tak v Sokolově uvidí špičku domácího golfu. Špičkovou úroveň zdejšího hřiště ale nepotvrzje jen tento turnaj. Do Sokolova v uplynulých dnech zavítala i ta úplně největší česká golfová hvězda, Klára Spilková (na snímku dole). V Sokolově se totiž konal charitativní turnaj Lymfom Help Golf Tour, jehož patronkou je právě Spilková. 
 
Více informací: www.golf-sokolov.cz
 
 
18620191 1055961931202767 1179600463484124686 n
Klára Spilková (vpravo) při podpisu pamětních hrnečků na sokolovském turnaji.