Energetická společnost SUAS GROUP rozšiřuje své pole působnosti. Spoluzakládá montážní podnik SUAS Grid, který se bude zaměřovat na stavbu elektrických rozvodných sítí. 

electric car 4381728

Nově vzniklý podnik SUAS Grid, který je v podílu jedna ku jedné vlastněn i dlouholetým byznysovým partnerem skupiny Petrem Pauknerem vlastníkem Carbounion Bohemia, se bude zaměřovat na výstavbu elektrické rozvodné sítě primárně v lokalitě západních a severních Čech. Oblast si společnost vybrala, jelikož se v regionech dlouhodobě daří sesterským společnostem skupiny Sokolovské uhelné a SUAS GROUP. Podnik již obdržel i rozhodnutí o povolení spojení soutěžitelů z Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. 

„V severních a západních Čechách působíme 230 let a známe toto prostředí jako své boty. Navíc s odklonem od uhlí ve společnosti Sokolovská uhelná můžeme využít současných kapacit do nově vzniklého podniku. Naši zaměstnanci ze Sokolovské uhelné, tak dostanou nové pracovní příležitosti,“ vysvětluje rozhodnutí k lokálnímu zaměření společnosti místopředseda dozorčí rady SUAS GROUP Pavel Tomek, který ve firmě zastupuje dědice zesnulého majoritního akcionáře Františka Štěpánka.

Z počátku se počítá s tím, že podnik nabídne pracovní místa pro zhruba padesát pracovníků. „Do týmu, který bude postaven z lidí především ze Sokolovské uhelné, chceme přinést zkušenosti, know how a reference. Na trhu montáží působíme už sedm let,“ upřesňuje Petr Paukner s tím, že si s firmou zatím nestanovuje žádné finanční plány.

Společnost by mohla dle majitelů v prvních letech generovat až stamilionové tržby. Tomek navíc dodává, že podle něj podnik poroste ještě rychleji: „Obchodní činnosti začneme budovat na externích zakázkách. Předpokládáme a věříme, že se nám dále naskytnou i příležitosti práce pro SUAS GROUP, které budou přibývat.“

Společnost SUAS GROUP má ambici investovat do zelené energetiky zhruba deset miliard korun, kde původní desetiletý záměr počítá se sedmi fotovoltaickými a čtyřmi větrnými elektrárnami v souhrnném výkonu až 250 megawattů. Skupina by se ráda podílela i na budování infrastruktury dobíječek pro elektromobily, první by měla v nadcházejících měsících vyrůst u golfového hřiště v Sokolově, které patří do skupiny. Další dobíječky budou součástí rozvojových investičních aktivit v rámci průmyslového či rezidenčního developmentu.