Personální změna v představenstvu společností SUAS GROUP a Sokolovské uhelné vejde v platnost 1. června, kdy bude oficiálně uvedený jako člen představenstva Ing. Jan Filip, MSc., MBA. 

SUAS GROUP Jan Filip kopie

 Jan Filip od ledna tohoto roku zastává funkci ekonomického ředitele SUAS GROUP a Sokolovské uhelné. 

Jsem hrdým patriotem Karlovarska a chci se podílet na rozvoji vizí SUAS GROUP, které vedou k utváření budoucnosti našeho kraje. Mé pracovní začátky jsou navíc se současnou SUAS GROUP spjaty, jelikož jsem již na počátku 90. let pracoval dva roky v teplárně ve Vřesové, která je součástí sesterské Sokolovské uhelné,“ komentuje Jan Filip své jmenování do představenstva společností SUAS GROUP a Sokolovské uhelné. 

Vzhledem ke zkušenostem z bankovnictví je teď ve skupině pro Jana Filipa mimo jiné úkolem hledat cesty financování různorodých projektů.

Díky kariéře v bankovnictví se mohu na věci dívat v souvislostech a s určitým nadhledem. Ale nemohl bych to dělat bez znalostí, zkušeností a podpory kolegů ze skupiny. S některými z nich se dokonce znám již z počátku své kariéry v Sokolovské uhelné,“ dodává Filip. 

  

Profil Ing. Jan Filip, MSc., MBA.

Započal svou kariéru v teplárně ve Vřesové, která je součástí Sokolovské uhelné. Namísto strojírenství a energetiky ho ale poté zlákala ekonomika. Po odchodu ze Vřesové pracoval Jan Filip v bankovnictví, kde se během 23 let vypracoval na manažerské pozice v širším vrcholovém vedení celkem tří českých bank. Pak se šest let věnoval poradenství a oblasti ekonomiky a firemních financí na volné noze. Od ledna tohoto roku zastává funkci ekonomického ředitele SUAS GROUP a Sokolovské uhelné a od června je oficiálně uvedený jako člen představenstva SUAS GROUP a Sokolovské uhelné.