Aktuální informace

V souboji dračích lodí zvítězil tým střední policejní školy

Vytvořeno: 17. červen 2023

A50I3072

 

2. ročník unikátní akce připravila na vodní ploše koupaliště a kempu Michal u Sokolova společnost Sokolovská uhelná a SUAS GROUP. V závodě 11 přihlášených posádek z celého regionu bral zlato tým Střední policejní školy v Sokolově. V klání HC Energie Karlovy Vary a HC Baník Sokolov zvítězili po úvodní remíze napodruhé velmi těsně karlovarští hokejisté.

Po symbolickém rituálu probuzení draka následovala série rozjížděk, ve kterých se postupně do finále propracovaly tři týmy. Nakonec v boji o zlato zvítězil tým Střední policejní školy v Sokolově v čase 54,61 sekundy.  Kapitán vítězného týmu a pedagog Jan Kolář ocenil výkon každého jednotlivce: „Někteří členové posádky jeli úplně poprvé, přesto jsme to dohromady skvěle zvládli.“ Na druhém místě skončili závodníci Fitness URAL Sokolov a třetí místo obsadila posádka Zpracovatelského úseku Sokolovské uhelné.

Návštěvníci areálu i fanoušci mohli během závodů přispět Nadačnímu fondu Františka Štěpánka na léčbu malé toužimské holčičky Nelinky, ale také se seznámit s činností skautského centra „Dýmka“ z Habartova. Podle slov většiny z nich se mnozí vydají na závody dračích lodí i příští rok.

 

A50I0788

A50I1086