Aktuální informace

Velké stěhování na Sokolovské uhelné

Vytvořeno: 20. červen 2016

Pro zájemce jsou nyní k dispozici k pronájmu i atraktivní prostory ve správní budově v ulici Jednoty.

Pro zájemce jsou nyní k dispozici k pronájmu i atraktivní prostory ve správní budově v ulici Jednoty.

Rozsáhlé stěhování vrcholí v těchto dnech v provozech Sokolovské uhelné. Do konce června část podnikových útvarů změní své sídlo. Cílem je centralizovat některé dosud roztroušené provozy.

"V současné době jsou výrobní i obslužné provozy soustředěny do areálů  ve Vintířově a ve Vřesové. Část údržby nebo zásobování byla historicky mimo ně, ale dnes už to nemá žádné provozní ani ekonomické opodstatnění," říká Vít Čurda, ředitel divize Služby Sokolovské uhelné.

V první řadě se to týkalo především provozní údržby. Ta prošla v uplynulých týdnech rozsáhlou reorganizací, uvolnila budovu ve Vintířově a přestěhovala se do volných částí správní budovy divize Těžba a do objektu oprav buldozerů. Naopak do uvolněného objektu ve Vintířově se přestěhovala sekce Zásobování. "Tím dochází k její centralizaci pouze v areálu ve Vintířově. Zároveň bude v budově sídlit i sekce Báňský rozvoj, která dosud sídlila v budově bývalého ředitelství HDB v Sokolově," popisuje Čurda.

Pro veřejnost bude zřejmě nejvýznamnějším průvodním jevem velkého stěhování na Sokolovské uhelné právě uvolnění bývalé správní budovy v ulici Jednoty 1628 (bývalé HDB). V té sice i nadále zůstanou podnikové sekce Správa majetku, Hospodářská správa, Prodej tuhých paliv a oddělení vzdělávání, ale větší část budovy se v důsledku stěhování uvolní. Podle ředitele divize Služby by ale rozhodně neměla osiřet.

"Budova prošla v uplynulých letech řadou oprav, od nových oken až po rozvody počítačových sítí. Proto počítáme s jejich dalším využitím. A to buď v rámci skupiny firem Sokolovské uhelné, nebo s běžným komerčním pronájmem," dodává Čurda. Zájemci si mohou pronajmout nejen jednotlivé kanceláře, ale případně i celé patro, v případě garantovaného dlouhodobého pronájmu lze pro nájemce provést i stavební úpravy. Parkování v místě zajištěno.

Případní zájemci o bližší informace o uvolněných prostorách mohou kontaktovat Správu majetku Sokolovské uhelné, ing. Milan Krištůfek, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. tel.: 724 569 425