Aktuální informace

Golfové hřiště odstartovalo sezónu prestižním turnajem

Vytvořeno: 3. červen 2018
30742665 1514938978617755 7004074714599522304 n
 
Prestižním turnajem Czech Golf Amateur Tour odstartovalo letošní sezónu golfové hřiště v Sokolově. To se v loňském roce těšilo nevšednímu zájmu českých i německých hráčů a zvýšenou poptávku po hře očekává i letos. 
“Pomohlo nám k tomu hned několik věcí,” říká Zdeněk Dvořák, ředitel společnosti Golf Sokolov. Tou hlavní je stále se zvyšující kvalita hřiště, které dnes patří mezi nejlepší nejen v regionu, ale i v celé České republice. Dále cenová politika majitele hřiště i tamního golfového klubu, díky které se daří udržet herní poplatky na hráčsky velmi zajímavé úrovni. U dětí se pak nejvíce projevuje podpora mládežnického sportu ze strany společnosti Sokolovská uhelná, díky které je pro rodiče dětí golf cenově dostupnější, než řada běžných sportů. A dílčí roli sehrálo i nedávné zrušení dálničních poplatků. Celkově tak v loňském roce hráči v Sokolově odehráli na devět tisíc her. 
“Asi nejdůležitější je kvalita hřiště. Na jeho zlepšování se snažíme pracovat průběžně a hodně věcí se udělalo i před letošní sezónou. Už na podzim se tak vysázely nové stromy, postavil se okrasný rybník před klubovnou a na jaře jsme provzdušnili a zapískovali trávníky. Navíc hráči se mohou těšit i na některé novinky,” říká Dvořák k nadcházející sezóně.
 Na samotném hřišti je jednou z nich například vodní překážka na jamce číslo 15. Zřejmě nejvýraznější změnou je ale to, že po deseti letech došlo k přenormování hřiště. Tomu sice i nadále zůstává par 72, ale je klasifikováno jako o dvě rány obtížnější, což poznají hráči především na hendikepovém přepočtu. I přesto by v Sokolově letos chtěli přivítat ještě více hráčů, než tomu bylo loni. A nejen hráčů, ale i členů Golfového klubu Sokolov. 
“Jen od počátku zahájení sezóny nám přibyly dvě desítky členů a doufáme, že toto číslo se bude dál zvyšovat,” říká sekretář a zároveň úřadující mistr klubu Tomáš Sklenička. Podle něho se ale více než na dospělé nyní klub zaměřuje na mládež. “Díky podpoře Sokolovské uhelné tak dětem nabízíme nejen odborné zázemí v podobě trenérů, ale také možnost zapůjčení vybavení pro úplně začátečníky, nebo zimní přípravu na trenažéru,” vysvětluje Sklenička.
Pro členy klubu i milovníky golfu je přitom letos připravena víc než bohatá sportovní nabídka. Tu tvoří sedm klubových a více než čtyři desítky dalších turnajů. I v letošním roce pak proběhne den otevřených dveří, který bude spojen s turnajem Sokolovská 18, který se za podpory města Sokolov koná v srpnu. 
Více informací www.golf-sokolov.cz