Aktuální informace

FK Baník bude slavit ve skvělé kondici

Vytvořeno: 11. červen 2018
nahled banik sokolov 
 
 
 
I přes úctyhodných 70 let je v té nejlepší kondici. Fotbalový klub FK Baník Sokolov už tuto sobotu oslaví své kulatiny a rozhodně se bude na co těšit. 
 
"Asi největší událostí pro fanoušky sokolovského fotbalu budou exhibiční zápasy, ve kterých se představí hráči Baníku všech generací," říká předseda klubu Pavel Makoň. Na trávníku nebude chybět nejznámější odchovanec klubu Petr Jiráček, který to dotáhl až do národní reprezentace a německé Bundesligy. Spolu s ním na hřiště vyběhne i bývalý kapitán mužstva David Čada, ale třeba i Pavel Horváth, František Dříždal, Jiří Mlika a další. 
 
"Myslím, že se bude opravdu na co těšit. Co hráč, to kus naší historie. Ale taky osobitý styl a herní technika. Pro toho, kdo má rád fotbal a Baník to bude nevšední zážitek vidět všechny ty legendy na hřišti." říká Makoň s tím, že klub chce také při této mimořádné příležitosti ocenit ty nejvýznamnější ze svých osobností. A že jich za svou sedmdesátiletou historii klub má požehnaně. 
 
I když se ve městě hrál úspěšný fotbal už dříve, historie dnešního Baníku se vztahuje k 7. červenci 1948, kdy vznikl klub SK FHDB Falknov nad Ohří. Ale byly to poměrně skromné počátky, které se odehrávaly na škvárovém hřišti u řeky Ohře za sokolovským klášterem. Klub se poměrně rychle etabloval mezi nejvýznamnějšími fotbalovými týmy regionu a střídavě se pohyboval na úrovni oblastního přeboru a divize, ze které se mu podařilo v roce 1968 postoupit až do celostátní třetí ligy. 
 
"V letech 1973 až 1975 pak přišlo zřejmě nejlepší období v historii klubu. Tehdejší tým je dodnes považován za asi ten nejlepší, jaký kdy v Sokolově obul kopačky," ohlíží se za minulostí klubový předseda s tím, že pak ale následovalo hořké období 80. a 90. let, kdy se klub postupně propadal do nejnižších soutěží. 
 
Zásadní změna nastala až v roce 2006, kdy do klubu vstoupila Sokolovská uhelná. Ještě týž rok se podařilo pro Sokolov získat druhou ligu, ve které se tým uvedl hned skvělým šestým místem a setrvává v ní úspěšně dodnes. Nejlepšího výsledku v soutěži pak FK Baník dosáhl v sezóně 2011/2012, kdy vybojoval v soutěži třetí místo. 
 
Připomínka letošního výročí by přitom neměla zůstat jen u paměti sportovních výkonů. Pro fanoušky totiž klub připravil i jednu trvalejší připomínku. Tou je speciální limitovaná edice pivního skla s jubilejním logem FK Baník Sokolov. K dostání je do vyprodání zásob v klubovém fanshopu
 
 
 
Program oslav 70 let založení FK Baník Sokolov
sobota 16. června 2018, sportovní areál Baník
 
15:00 - 20:00

Otevření areálu a atrakcí

Bungee Running, trenažér F1, čtyřtrampolína, skákací hrad se skluzavkami a mnoho dalšího

Fotobudka, malování na obličej

V průběhu odpoledne vystoupení taneční skupiny Glamour a Drum band Františka Zemana. 

 
16:00

Utkání Stará garda FKB proti týmu Města Sokolov

 
17:00

All star týmy FKB, legendy, současnost a budoucnost klubu

 
19:00 

Slavnostní program, ocenění významných osobností FK Baník Sokolov

 
20:00

Vystoupení kapely Queenie, královny českých Queen revivalů

 
21:30

Závěr a ukončení oslav

 
Program moderují Lukáš Szolar a Adam Nedvídek
 
Vstupné:
Základní od 15 let: 60 Kč
Rodinné (2 dospělí + 3 děti do 14 let): 100 Kč
Děti do 14 let: 30 Kč
Děti do 3 let, ZTP, ZTP/P: zdarma