Aktuální informace

Memorandum o spolupráci s Accolade

Vytvořeno: 1. červenec 2020

Partnerství významného regionální zaměstnavatele a investiční skupiny, která působí již na čtyřech trzích EU má za cíl kvalitně připravit Sokolovsko na modernizaci a budoucí rozvoj průmyslu.

„V uplynulých letech jsme provedli základní přípravu ploch pro průmyslové zóny, ale záměrně jsme dosud nešlapali na plyn, protože v regionu byla rekordně nízká nezaměstnanost. V návaznosti na propad ekonomiky zaviněný šířením nákazy COVID-19 a s chystanými změnami v uhelné energetice však cítíme, že je nutné modernizaci průmyslu v kraji urychlit a tím zajistit dobře placenou a kvalifikovanou práci jak pro stávající obyvatele, tak především pro další generace. Chceme, aby mladí lidé na Sokolovsku měli nějakou perspektivu a nebyli nuceni odcházet za prací. Věříme, že právě toto je jedna z cest, jak můžeme situaci aktivně, koncepčně a dlouhodobě řešit. Jsme rádi, že jsme pro to našli prověřeného a schopného partnera,” uvedl Jaroslav Rokos, předseda dozorčí rady a jeden z akcionářů Sokolovské uhelné.

V současné době prezentovaly obě firmy zvažované záměry zástupcům města Sokolov a Karlovarského kraje s tím, že definitivní podoba partnerství a dalších kroků bude stvrzena smlouvou v průběhu léta. Ještě v tomto roce by pak měla být zahájena projekční přípravu včetně územních rozhodnutí a v roce 2021 by mohly začít fyzické práce na zasíťování jednotlivých pozemků. Začátek první fáze výstavba hal pro nájemce pak při standardním schvalovacím procesu začne do dvou let.

„Na Karlovarsku investujeme už šestým rokem a musím říci, že se za tu dobu kraj neskutečně posunul a v našich očích dnes patří mezi jedny z nejatraktivnějších lokalit pro rozvoj moderního průmyslu v celé střední Evropě. Poslední měsíce ukázaly, že kvalitní infrastruktura pro podnikání může za jakékoli situace zaručit chod ekonomiky a je logické, že potřeba prostor pro odvětví, jako jsou lehká výroba, e-commerce a logistika, bude i nadále růst. Zvlášť v době pandemie a karantén je zásobování nás všech enormně důležité. Je čas znovu se začít prát s rostoucí nezaměstnaností, což na Sokolovsku spojíme s přeměnou území, která byla úplně nebo částečně zasažena těžbou,“ dodal Milan Kratina, CEO skupiny Accolade.

Podpis memoranda a spolupráci Sokolovské uhelné se skupinou Accolade hodnotí kladně sokolovská starostka Renata Oulehlová. Poznamenala, že projekt těchto dvou významných podnikatelských subjektů může být cestou, jak eliminovat negativní dopady plynoucí z končící těžby uhlí. „Vítáme každou aktivitu, která zabrání sociálním otřesům a zajistí zaměstnanost v regionu,“ konstatovala starostka.