Aktuální informace

Sokolovská uhelná snižuje cenu tepla o 10 %

Vytvořeno: 8. prosinec 2020
IMG 6214
Díky snížení tepla mohou domácnosti v Karlových varech, Nejdku, Chodově a dalších městech výrazně ušetřit. 

 

David Najvar, místopředseda představenstva Sokolovské uhelné k tomu řekl: „Našimi odběrateli jsou především městské a soukromé společnosti, které teplo dále dodávají svým koncovým zákazníkům. Zlevněním jsme jim tak vytvořili prostor i pro snížení jejich koncové ceny.“ A dodal: „Sokolovská uhelná prochází transformací, která má za cíl, aby naše společnost hrála stejně významnou roli v regionu i nadále nejen z pohledu zaměstnanosti. Naši zákazníci se během tohoto procesu mohou spolehnout, že minimálně do roku 2035 budeme pro obyvatele Karlovarska nabízet cenově dostupné teplo s maximální spolehlivostí dodávek. V blízké budoucnosti se pak spolu s partnery chceme podílet na snižování energetické náročnosti budov a řešení pro dobu pouhelnou. Máme k tomu všechny předpoklady.“

 

O CZT Sokolovské uhelné

Společnost Sokolovská uhelná je největším dodavatelem tepla v Karlovarském kraji. Ročně ho vyprodukuje ve své teplárně a elektrárně ve Vřesové kolem 7 tisíc terajoulů, z toho prodej činí zhruba 1 350 TJ. Vedle využití ve vlastních provozech toto teplo míří převážně do domácností a firem v Karlových Varech, Chodově, Nejdku, Vintířově, Nové Roli, Novém Sedle a Vřesové.

Část zásobování teplem je prováděna horkovody, v případě dodávek pro město Nejdek ve složitém horském terénu s převýšením téměř pěti set metrů na pouhých třinácti kilometrech pak parovodem. Největší část dodávaného tepla, přibližně dvě třetiny prodávaného množství, pak směřuje do Karlových Varů. Zde, mimo jiné, vytápí i řadu strategických objektů.

Z hlediska dopadů na životní prostředí patří výroba tepla k nejčistším u nás. Významnou měrou k tomu přispěly rozsáhlé investice společnosti, naposledy pak modernizace odsíření teplárny ve Vřesové.

Výrobní zařízení společnosti Sokolovská uhelná v současné době disponují dostatečnou kapacitou pro možnost rozšíření zásobování obyvatelstva teplem, nebo pro připojení dalších průmyslových objektů.