Aktuální informace

Společnost T-WATT se začlení do skupiny SUAS

Vytvořeno: 1. únor 2021

Energy big

 

“Připravované převzetí kontroly nad firmou T-WATT je součástí strategických cílů skupiny Sokolovské uhelné a jejího dlouhodobého záměru vstoupit na trh obchodu s energiemi. Převzetí renomované společnosti, která na tomto trhu již působí, je příležitostí celý proces urychlit,” uvedl k transakci místopředseda dozorčí rady Sokolovské uhelné Pavel Tomek. 

 

T-WATT se zaměřuje především na obchodování s elektřinou na českém a německém trhu a není pro Sokolovskou uhelnou rozhodně neznámou firmou. Právě jeho prostřednictvím totiž skupina už v minulosti prodávala část vlastní produkce elektřiny. 

 

“Nyní máme zájem na tuto spolupráci navázat a zároveň ji i významně posílit,” vysvětluje Tomek. Již před rozhodnutím o této akvizici byl schválen záměr připravit základy pro silnou pozici skupiny v oblasti obchodu s energiemi včetně emisních povolenek a zemního plynu, jehož je skupina významným odběratelem při provozování paroplynové elektrárny. Proto akvizice zapadá do celkové strategie a přispěje k rychlejšímu vstupu na dané trhy. 

 

“S ohledem na poměrně značné portfolio vlastních výrobních zdrojů a připravované projekty v oblasti obnovitelných energií, které ještě dále rozšíří toto portfolio výrobních zdrojů elektřiny, je tento krok pro skupinu  nezbytný. Systémová integrace zdrojů výroby elektřiny a ukládání elektřiny s možností působení na velkoobchodních trzích s energiemi je budoucnost pro energetickou část skupiny,” dodává místopředseda dozorčí rady Sokolovské uhelné Pavel Tomek s tím, že transakce v současné době čeká na schválení antimonopolního úřadu. 

 

Společnost T-WATT s.r.o. byla založena v polovině roku 2014. První obchody s elektřinou zahájila společnost ihned poté. Jen za první dva roky své existence obchodovala celkem přes 4 000 GWh elektřiny s obratem přes 100 milionů EUR. Kromě obchodování na energetických trzích se zabývá také poskytováním služeb a poradenství v oboru, které zahrnuje široké spektrum činností od komplexního zajištění výběru dodavatele elektřiny a plynu, až po zpracování studií příležitostí a proveditelnosti týkající se nových trendů v energetice nebo studií vývoje cen na energetických trzích. Podíl T-WATT na tržbách energetické části skupiny  by mohl dosáhnout až padesáti procent a celkově by tak posunul společnost mezi nejvýznamnější subjekty v oblasti obchodování s energiemi na domácím trhu.