Aktuální informace

Koupaliště a kemp Michal opět otevírá své brány

Vytvořeno: 18. kvě 2022

4J9D6394 

 

S nadcházející letní sezónou se otevírá pro návštěvníky i přírodní koupaliště Michal o velikosti 30 ha, bývalý zatopený lom vlastněný Sokolovskou uhelnou, sesterskou společností SUAS GROUP. Moderní vodní areál s mnoha atrakcemi, kterému se také přezdívá Sokolovské moře, se nachází nedalo Sokolova. Kromě 500 metrů dlouhé pláže čekají návštěvníky zajímavé atrakce pro děti i dospělé v čele s obřím tobogánem. Kemp bude otevřený od pátku 20. května a přilehlé koupaliště dle počasí od června.

Zakládáme si na maximální spokojenosti našich návštěvníků. Naší nejvyhledávanější atrakcí je obří tobogán s trojskluzavkou, překonávající převýšení téměř 20 metrů. Tobogán je se svými 190 metry nejdelším venkovním zařízením svého druhu ve střední Evropě a zároveň druhým nejdelším tobogánem v rámci celé České republiky. Sjedete jej za téměř 40 vteřin. Trojskluzavka je dlouhá 117 metrů,“ popisuje vybavení koupaliště Karel Kotous, jednatel koupaliště Michal, a dále dodává: „Návštěvníkům nabízíme v naší přírodní nádrži stále čistou vodu bez sinic, a to i v nejteplejších dnech po celou letní sezónu.“ 

Dalšími vodními atrakcemi v areálu koupaliště Michal jsou trampolíny, skluzavky, houpačky, šlapadla, pramice, dětské skluzavky a brouzdaliště. Pro děti je v areálu navíc nafukovací skákací hrad a hřiště s prolézačkami. Pro sportovní vyžití jsou k dispozici beachvolejbalová hřiště, beachsoccerové hřiště, tenisový kurt, minigolf, kuželky a stolní tenis. Areál si lze pronajmout na soukromou či firemní akci. 

Koupaliště disponuje plnou vybaveností, včetně občerstvení a technického zázemí s šatnami a sprchami. Po celé pláži jsou rozmístěna pítka s pitnou vodou a sprchy. Na pláži si lze odpočinout i v plážových kabinkách, které poskytují stín a možnost uzamčení cenin. Kolem celého areálu je vybudovaná cyklostezka o délce 4 km s lavičkami. 

Návštěvníkům, kteří by rádi u koupaliště přespali, nabízíme ubytování v kempu Michal. Ten zahajuje provoz 20. května.  Ubytovaní mají v ceně pobytu zahrnut vstup do celého areálu s možností využívání drtivé většiny atrakcí zdarma. Přes léto o víkendech promítáme v letním kině, kam mají návštěvníci kempu volný vstup,“ dodává Kotous k možností ubytování v areálu koupaliště. 

Kemp Michal byl Asociací kempů ČR certifikován jako 3hvězdičkový a nabízí 50 míst pro stany, karavanové přívěsy a obytná auta. Většina stanových míst je vybavena elektrickou přípojkou. Sociální zařízení jsou v těsné blízkosti, k dispozici jsou i sprchy v nedaleké budově převlékárny, dále koutek s plotýnkovým vařičem a mikrovlnou troubou. 

Více informací na www.michal-sokolov.cz