Aktuální informace

Novým členem představenstva se stává Jan Filip

Vytvořeno: 1. červen 2022

SUAS GROUP Jan Filip kopie

 Jan Filip od ledna tohoto roku zastává funkci ekonomického ředitele SUAS GROUP a Sokolovské uhelné. 

Jsem hrdým patriotem Karlovarska a chci se podílet na rozvoji vizí SUAS GROUP, které vedou k utváření budoucnosti našeho kraje. Mé pracovní začátky jsou navíc se současnou SUAS GROUP spjaty, jelikož jsem již na počátku 90. let pracoval dva roky v teplárně ve Vřesové, která je součástí sesterské Sokolovské uhelné,“ komentuje Jan Filip své jmenování do představenstva společností SUAS GROUP a Sokolovské uhelné. 

Vzhledem ke zkušenostem z bankovnictví je teď ve skupině pro Jana Filipa mimo jiné úkolem hledat cesty financování různorodých projektů.

Díky kariéře v bankovnictví se mohu na věci dívat v souvislostech a s určitým nadhledem. Ale nemohl bych to dělat bez znalostí, zkušeností a podpory kolegů ze skupiny. S některými z nich se dokonce znám již z počátku své kariéry v Sokolovské uhelné,“ dodává Filip. 

  

Profil Ing. Jan Filip, MSc., MBA.

Započal svou kariéru v teplárně ve Vřesové, která je součástí Sokolovské uhelné. Namísto strojírenství a energetiky ho ale poté zlákala ekonomika. Po odchodu ze Vřesové pracoval Jan Filip v bankovnictví, kde se během 23 let vypracoval na manažerské pozice v širším vrcholovém vedení celkem tří českých bank. Pak se šest let věnoval poradenství a oblasti ekonomiky a firemních financí na volné noze. Od ledna tohoto roku zastává funkci ekonomického ředitele SUAS GROUP a Sokolovské uhelné a od června je oficiálně uvedený jako člen představenstva SUAS GROUP a Sokolovské uhelné.