Aktuální informace

SUAS GROUP rozšiřuje svůj tým manažerů

Vytvořeno: 2. září 2022

 Na nově zřízenou pozici technického ředitele do skupiny Sokolovská uhelná nastoupil Martin Čermák. Ve své nové roli se bude věnovat zejména rozvojovým projektům, které vyplývají z transformační strategie Sokolovské uhelné i projektům v sesterské SUAS GROUP. S holdingem Sokolovská uhelná spolupracoval na různých projektech již od roku 2000. 

Martin Čermák se připojil k nově budovanému manažerskému týmu skupiny Sokolovská uhelná a SUAS GROUP z nadnárodní poradenské společnosti Deloitte, kde posledních téměř 8 let působil jako ředitel v oddělení poradenských služeb.

V dosavadním působení byla mou expertízou strategie a procesní optimalizace s využitím pokročilé datové analytiky v průmyslovém segmentu a právě tyto zkušenosti mohu nyní v Sokolovské uhelné i v sesterské SUAS GROUP zúročit. Z globální společnosti přináším do ryze české průmyslové skupiny standardy systému strategického řízení a věřím, že se mi tím podaří spolu s mými novými kolegy ve vedení přispívat k dalšímu rozvoji celé skupiny“, uvádí ke svému jmenování nový technický ředitel Sokolovské uhelné a SUAS GROUP Martin Čermák.

Martin Cermak

Kromě dlouhodobého působení v Deloitte má zkušenosti i z dalších firem ze soukromého segmentu nebo také zkušenosti ze státní správy, protože ve své kariéře působil také na Ministerstvu zahraničních věcí ČR.

Martin Čermák studoval Fakultu strojní na Západočeské univerzitě v Plzni. Ve volném čase se rád věnuje historii a sportuje.

Sokolovská uhelná, právní nástupce, a.s. a SUAS GROUP a. s.

Útlum těžby uhlí v České republice je centrálně nastolený trend, který vede ke zkrácení horizontu těžby v sokolovském revíru původně plánovanému do roku 2040. Sokolovská uhelná, jíž tradice sahá až do roku 1792, se rozhodla čelit výzvě a transformuje se v moderní nejen energetickou skupinu SUAS GROUP a.s. Svou povahou se jedná o jeden z nejrozsáhlejších projektů v Karlovarském kraji a regionu Sokolovska. Nově založená společnost SUAS GROUP a.s. má ambici být moderní skupinou, jejíž podnikání se pohybuje na poli energetiky, oběhového hospodářství, realitní a developerské činnosti či strojírenství. Kromě podnikatelských aktivit má SUAS GROUP jako zodpovědná moderní společnost zájem o trvalý rozvoj regionu, ve kterém podniká. Vizí SUAS GROUP je zatraktivnění Karlovarského kraje a regionu Sokolovska pro obyvatele a investory. SUAS GROUP je z hlediska ekonomické výkonnosti a sociálně odpovědných investic nejvýznamnější privátní subjekt v Karlovarském kraji. Zajišťuje teplo pro 48 tisíc domácností, tj. více než 1/3 Karlovarského kraje. V letech 2015—2021 zaplatila skupina Sokolovské uhelné do státního rozpočtu téměř 8 miliard korun jen za emisní povolenky. Od privatizace v roce 2005 vynaložila Sokolovská uhelná na podporu kultury, zdravotnictví, sportu a dalších aktivit přes 950 milionů korun. Společnost má celkový podíl více než 10 % na HDP celého kraje. Svým významem a velikostí je také klíčovým zaměstnavatelem kraje, se skupinou je spojeno 11,5 tisíce lidí.