Aktuální informace

Závody Dračích lodí

Vytvořeno: 1. srpen 2022

Historicky první závody Dračích lodí na Karlovarsku proběhnou na jezeru-koupališti Michal, které patří Sokolovské uhelné, sesterské skupině SUAS GROUP. Závody se konají v sobotu 20. srpna od 12:00 a bude se jich účastnit 8 týmů složených z regionálních firem. Součástí bude i program pro veřejnost a rodiny s dětmi.

SUAS GROUP společně s Prague Dragon Boat Club organizují historicky první závody dračích lodí na Karlovarsku. Soutěžit bude na 8 týmů složených z významných regionálních zaměstnavatelů, kromě 2 týmů SUAS GROUP tak budou na dračích lodích soutěžit například zaměstnanci firem Liapor, BAU-STAV, Nemocnice Sokolov - Penta Hospitals CZ, Lemonta, Wieland a Strabag. Každá dračí loď pojme 16 veslařů, dále bubeníka a kormidelníka. Očekáváme tak, že spolu s náhradníky bude soutěžit téměř 200 účastníků.

SU 03

Veřejnost, která bude v den konání na koupališti, si zakoupí běžný vstup do areálu s tím, že závody dračích lodí budou mít vyhrazený prostor, aby nebyl narušený koupací komfort návštěvníků. Ti ale kromě fandění mohou využívat doprovodného programu akce. Budou svědky tematické show Probouzení draka, vycházející z čínské mytologie a za odborného dohledu si rodiče s dětmi budou moci zkusit veslování na dračí lodi. V areálu bude nad běžný rámec posílený letní catering společnosti Sokorest. Na bezpečnost účastníků bude dohlížet tým 15 plavčíků. Historicky první závody dračích lodí proběhnou na Michalu za každého počasí.

Luboš Klíma, předseda rady jednatelů společnosti SUAS Sport & Relax ze skupiny SUAS GROUP: „Jsme nadšení, že se nám do Karlovarského kraje podařilo přivézt historicky první závody dračích lodí a ještě víc nás těší, že jsme pro tuto myšlenku nadchli i další firmy z Karlovarska a Sokolovska, akce tak má kromě sportovního klání také celospolečenský významNaším cílem je dlouhodobá transformace celého kraje a vzájemné stmelení soukromého sektoru nad rámec byznysu je pro nás všechny velkou výzvou.“

  1. srpna