Aktuální informace

Společnost Sokolovská uhelná jedná se zástupci skláren a keramiček ohrožených energetickou krizí o potřebné pomoci

Vytvořeno: 11. říjen 2022

V současnosti se společnost setkala se zástupci skláren a keramiček, kteří se podílejí na rozvoji kraje a jejich přečkání krize bez problémů je důležité pro stabilitu v kraji.

Z naší strany již proběhla jednání se zástupci skláren a keramiček, které mají v kraji dlouholetou tradici a byla by škoda ji přerušit. Navíc tyto firmy jsou ukázkou stability, pro své zaměstnance a zákazníky a my je v tom chceme podržet. Jsme rádi, že můžeme pomoci a vyřešit tuto krizovou situaci dříve, než bude pozdě,“ říká Pavel Tomek, předseda dozorčí rady Sokolovské uhelné. 

Sokolovská uhelná nabízí společnostem ohroženým energetickou krizí v rámci pomoci 3letý produkt.

Ten poskytuje fixaci ceny energií po dobu 3 let, která je nižší než aktuální tržní ceny. Je tedy výhodný pro firmy, které ceny před nástupem krize zastropované neměly. Společnostem, které mají fixaci na rok 2023, nabízí Sokolovská uhelná stabilizaci cen dodávek na roky 2024 a 2025.

Není bohužel v našich silách pokrýt celou poptávku po garantovaných a cenově dostupných dodávkách elektrické energie, která zřejmě v průběhu zimy přesáhne naše výrobní kapacity. Jako regionální výrobce však velmi citlivě vnímáme sociální rizika a důsledky případného zastavení výroby v energeticky náročných provozech. Už dnes patří náš kraj ke strukturálně nejpostiženějším v zemi a takový vývoj by mohl mít závažné důsledky pro celý region, naši společnost nevyjímaje,“ dodal Tomek. 

Možnosti pomoci Sokolovské uhelné v dodávkách energie za slíbené ceny však závisí také na možném nárůst cen emisních povolenek a na tom, jak se k celé situaci postaví vláda.