Aktuální informace

Vznikl Nadační fond Františka Štěpánka

Vytvořeno: 28. prosinec 2022

 319554791 458917136446564 7108781628657301131 n

 

Fond je oporou těm, kteří se dostali do akutní nouze, složité životní situace a ze všeho nejvíce potřebují okamžitou pomoc, ale v danou chvíli to nezvládnou sami. V rámci svých aktivit se nezaměřuje na konkrétní oblast ani na konkrétní skupiny obyvatel, jelikož pomoc si vždy najde své příjemce. Cílem je podpořit potřebné a být jim oporou v jejich složité životní situaci. Tito lidé mohou na stránkách organizace požádat o grant na podporu. 

 

Věřím, že nadační fond se svým jménem je něco, na co by byl tatínek hrdý. Přesně takto by si představoval ideální cestu pomoci druhým,“ představuje fond Barbora Štěpánková, dcera Františka Štěpánka a členka správní rady fondu. 

 

Nadační fond Františka Štěpánka vznikl v roce 2022 jako reakce na odkaz významného podnikatele, filantropa a sokolovského patriota Františka Štěpánka. Působí na Sokolovsku a v karlovarském regionu, kde František Štěpánek žil, dával práci tisícům lidí a přes svůj podnikatelský úspěch měl vždy silné sociální cítění. Fond s úctou navazuje na osobní filantropické činy pana Štěpánka. 

 

Tatínek nás naučil strašně moc. Jednou z těch věcí je i to, že si máme všímat lidí okolo sebe a pokud někdo potřebuje, máme tu pro něj být. Jeho dobrosrdečnost ovlivnila život mnoha lidem. My chceme v jeho odkazu pokračovat. Naše myšlenky a vzpomínky na něj se snažíme přetvořit v konkrétní činy. Proto jsme nesmírně rádi, že vám můžeme představit Nadační fond Františka Štěpánka, kde se budou tvořit příběhy lidí, ke kterým nebyl osud vždy příznivý,“ dodává Štěpánková. 

 

I když fond funguje teprve krátce, má za sebou už první nadační příspěvek. Ten směřoval na pomoc osmileté Nelince, obrovské bojovnici, se kterou se život nemazlí. Nelinka se narodila jako zdravá holčička, to se však změnilo, když ji byla v nemocnici zanedbána péče s novorozeneckou žloutenkou. Nelinka má dětskou mozkovou obrnu, spasticitu dolních končetin a další onemocnění, které souvisejí s její diagnózou. Nelinka byla vybrána, aby se ji prostřednictvím fondu v tomto nelehkém boji pomohlo rehabilitačním pobytem v rehabilitačním centru Hájek. 

 

Kdokoliv by měl zájem Nelince pomoci může využít odkazu zde: www.donio.cz/nelinkapomoc