Zahájí beachparty s Vilémem Čokem a během léta i podzimu nebude chybět ani letní kino, nebo špičkové sportovní podniky. Ceny koupání přitom zůstávají na úrovni loňského roku. 

 1128

Koupaliště Michal patří k nejoblíbenějším rekreačním areálům v regionu především díky kvalitě vody a příznivým cenám. 

 

Přípravné práce k zahájení nové sezóny na sokolovském koupališti Michal jsou v plném proudu. Jeho brány se otevřou už za několik týdnů a veřejnosti opět nabídnou nejen perfektní koupání, ale také celou řadu doprovodných akcí. 

“V těchto dnech probíhají kompletní revize sportovních zařízení, od stavu tobogánu a skluzavky, až po revize elektroinstalací,” potvrzuje jednatel koupaliště Karel Kotous. Souběžně s nimi pak proběhne také obnova některých atrakcí. Michal tak například čeká instalace nových nafukovacích vodních houpaček i nové ohraničení dětského brouzdaliště. A jako každý rok i dojde na drobné rozšíření služeb.

“Rozhodli jsme se, že zkusíme rozšířit nabídku oblíbených šlapadel také o pramici. Vejde se na ni víc lidí a mohla by být ideální hlavně pro rodiny s dětmi. A pokud o ni bude zájem, dokoupili bychom i další,” říká jednatel koupaliště. Právě rodiny s dětmi a mladí lidé jsou totiž nejčastějšími návštěvníky koupaliště. Celkově do sokolovského areálu ročně zavítá kolem čtyřiceti tisíc lidí, které na místo vedle atrakcí láká především zdejší kvalita vody. Ta dlouhodobě patří k nejvyšší v regionu. 

“Navíc jsme loni do jezera vysadili populaci línů, kteří dokáží zabránit přemnožení vodních plžů, což by mělo přispět k tomu, aby i letošní sezóna na Michalu nabídla perfektní koupání,” konstatuje Kotous s tím, že by to navíc mělo být i za velmi příznivých podmínek. “Ceny v nadcházející sezóně se totiž nezmění a zůstanou na úrovni loňské sezóny.” 

Kromě koupání si pak na své přijdou na Michalu také příznivci sportu a kultury. Sezónu totiž zahájí už tradičně Beach Party, kde bude hlavní hvězdou Vilém Čok, ale na své si přijdou i příznivci regionální hudební scény. V průběhu léta pak nebude chybět ani oblíbené letní kino v režii sokolovského domu kultury. 

“Pokud jde o sportovní akce, už v červnu na Michalu proběhne dvoudenní turnaj v pískovém volejbalu. Ten navazuje na tradici turnajů smíšených dvojic, které byly velmi oblíbené ve 30. letech minulého století a konaly se například na Máchově jezeře,” říká Kotous s tím, že chybět nebudou ani špičkové sportovní akce jako je Sokolovský triatlon, nebo mistrovství světa v trialu. 

Více informací o koupališti a termíny akcí najdete na stránkách www.michal-sokolov.cz nebo na www.facebook.com/koupalistemichal/