Týmu se podařilo zlepšit herní projev i atraktivitu zápasů a potvrdil, že dlouhodobě patří mezi nejlepší účastníky fotbalové národní ligy. Do letní přípravy nastoupí i odchovanci

undefined

Hráči FK Baník Sokolov dnes zahájili letní přípravu. Chybět v ní nebudou ani mladí odchovanci klubu.

Další úspěšnou sezónu mají za sebou fotbalisté FK Baník Sokolov. Tým završil účast v druhé lize pátou příčkou s 45 body a plně tak dostál předsevzetí se kterým do sezóny nastupoval. A nejen těm výsledkovým. Výrazně se totiž zlepšil i herní projev týmu.

"Pokud jde o celkové skóre, můžeme být určitě spokojeni," říká Tomáš Provazník, ředitel FK Baník Sokolov. Na straně druhé ale sezóna 2014/2015 pro tým přinesla vedle těch světlých i méně veselé okamžiky. Zatímco podzimní část soutěže vyšla přesně podle plánu baníkovských stratégů, a klub si připsal na své konto dost bodů aby mohl přezimovat na čtvrté příčce tabulky, zimní virózy i zranění jedné z opor týmu obrátily slibný start vniveč.

"Kádr A týmu nebyl během zimní přípravy téměř vůbec kompletní a neměl tak možnost se před jarní částí pořádně sehrát. Do toho přišlo zranění Hofmanna a následná vysoká porážka 0:7 s Olomoucí v 17. kole hráčům psychicky také moc nepomohla," ohlíží se za průběhem jarní části Provazník. Tým tak ztratil cenné body, ale naštěstí se poměrně rychle zkonsolidoval. Od 21. kola do konce soutěže už, kromě Ústí nad Labem, nedokázal hráče Baníku porazit žádný ze soupeřů.

"Závěr jarní části jsme skutečně odehráli v nejlepší formě a výsledkově i herně jsme naprosto spokojení. Jen je škoda, že se nám nakonec nepodařilo obhájit právě tu čtvrtou příčku na které jsme přezimovali," shrnuje výkony A týmu Provazník. Jak ale sám přiznává, nejvíc ho potěšila především změna herního projevu Baníku. Ačkoliv A tým také v minulosti dosahoval poměrně slušných výsledků, i jeho vlastní fanoušci někdy u zápasů zívali trochu nudou. A vedení klubu si toho bylo víc než dobře vědomo.

"Jenže taková věc se nedá vyřešit ze dne na den. Je to hlavně o zásadní změně myšlení hráčů i realizačního týmu," říká šéf Baníku s tím, že celé roky bylo základem herního projevu sokolovských hlavně neinkasovat a když bude příležitost, dávat góly. Jenže moderní fotbal je především kombinací ofenzivní a taktické hry, kde nerozhoduje to, zda tým obdrží v průběhu zápasu jednu či dvě branky, ale až závěrečné skóre.

"Našli jsme proto vhodného trenéra s moderním pojetím, který už v této sezóně začal naplňovat představy vedení klubu. A pro příští ročník chceme pokračovat v nastoleném trendu. Do stávajícího systému a herního pojetí tak budeme doplňovat vhodné hráče, jako je Miloš Kratochvíl z Viktorie Plzeň nebo Otto Urma z FK Teplice," přibližuje záměry klubu Provazník, i když situaci zřejmě výrazně zkomplikuje aktuální rozhodnutí hlavního partnera klubu, společnosti Sokolovská uhelná, pozastavit podporu sportu a dalších aktivit.

"To bude mít samozřejmě dopad na ekonomiku klubu a v současné době proto aktivně hledáme řešení vzniklé situace. Nicméně přípravy na nadcházející sezónu pokračují dál se stejným cílem," říká ředitel FK Baník Sokolov. I když definitivní sestava A týmu pro nadcházející sezónu bude jasná až v závěru července, už teď je jasné, že v letní přípravě nastoupí s A týmem mužů i odchovanec Baníku střední obránce Ludvík Tůma, který rok hostoval v Domažlicích, nebo talentovaný dorostenecký útočník Karel Koubek. Dlouhodobým cílem klubu je zapracovávání mladých odchovanců do kádru A týmu.

Právě odchovanci klubu jsou tím dalším, co dělá v poslední době radost nejen vedení Baníku, ale i fanouškům. Družstvo hráčů U17 se totiž stalo vítězem své skupiny a tím zajistilo mladší kategorii U16 účast v barážovém dvojutkání o vyšší soutěž. A ti nezklamali. Los jim přiřadil za soupeře SK Viktorii Žižkov, kterou v Praze porazili 3:1 a svou herní převahu následně potvrdili i na domácí půdě vysokým vítězství 6:0, které jim zajistilo účast v elitní skupině mladšího dorostu v sezoně 2015/2016.

FK Baník Sokolov je v současnosti největším a zároveň nejvýše postaveným fotbalovým klubem v Karlovarském kraji. Vedle profesionálního A týmu mužů připravuje ve 13 mládežnických kategoriích na 250 hráčů. Zároveň je Baník jediným klubem v kraji, který má statut Sportovního centra mládeže i Sportovního střediska mládeže MŠMT. K hlavním partnerům klubu dlouhodobě patří, vedle Sokolovské uhelné, také Karlovarský kraj a město Sokolov.

Více informací na www.fksokolov.cz