Tým v barvách Sokolovské uhelné má nové posily v útoku i defenzivě. Cílem je postoupit v tabulce. O zahájení se postará atraktivní duel s pražskými Bohemians.

undefined

I letos budou během utkání A týmu probíhat v poločase zápasy přípravek. Před diváky i rodiči se tak představí nejen nejlepší hráči Baníku, ale také jeho budoucnost.

S novými posilami a jasným cílem míří do jarní části druhé fotbalové ligy tým FK Baník Sokolov. Hráči s logem Sokolovské uhelné na prsou chtějí především upevnit svou pozici v tabulce. Baník přezimoval na osmé příčce.

"Definitivní složení kádru se určí těsně před sezónou, ale některé věci jsou víceméně jasné už teď," říká sportovní ředitel Baníku Vítězslav Hejret. Jednou z nich je fakt, že se týmu nepodařilo prodloužit hostování útočníka Davida Vaněčka z Plzně, který patřil k oporám týmu v podzimní části soutěže. V sestavě se v březnu neobjeví ani Petr Knakal, Pavel Javorský nebo Jindřich Pachta.

"Jádro týmu ale zůstává stabilní, což by mělo být i předpokladem ke kvalitním výkonům v jarní části sezóny. Prodloužilo se hostování některých hráčů a máme i nově příchozí," konstatuje Hejret. Na soupisce tak zůstane hostující kladenský Holub, stejně jako sparťanský Machek nebo karlovarský Hrubý. Do přípravy A týmu nastoupil i Dan Martinec. Tento talentovaný odchovanec FK Baník Sokolov by měl už v druhé polovině sezóny začít hrát za muže. "A i když to na počátku bude asi za Karlovy Vary, je pravděpodobné, že když bude dál zlepšovat výkonnost, nastoupí i za Baník."

Tým ale posílí také zcela nové tváře. Na hostování do Sokolova míří záložník Martin Hoffmann z Viktorie Plzeň, útočník Rostislav Šamánek ze Zbrojovky Brno a útok posílí i Milan Jurdík ze Sparty Praha. Kromě toho se jedná i o příchodu dalšího stopera.

"Uvažujeme o Patriku Banovičovi ze Spartaku Trnava a jednání jsou na velmi dobré cestě," říká Hejret, podle kterého si tým hodně slibuje hlavně od vyztužení své ofenzivní složky. "Bude větší konkurence mezi jednotlivými hráči. Jak Hoffmann tak Šamánek nebo Jurdík se mohou dostat do základní sestavy o což se určitě budou hodně snažit. A to by mohlo přinést větší kvalitu hry. Na druhé straně hráči jako je Dvořák, Hrubý nebo Holub už jsou v týmu delší dobu, takže se i lépe adaptovali a srostli s týmem. A to by se mělo také odrazit na jejich herní úrovni."

Přes zimu, kdy sokolovský tým absolvoval několik přípravných utkání i soustředění v Jáchymově, se ale neměnil jen hráčský kádr. Došlo i k jedné drobné obměně v realizačním týmu, když dohodou skončil trenér brankářů Michal Kýček. Nahradí ho Milan Zahálka. Tento rodák z Karlových Varů řadu let působil v Itálii. Loni ukončil svou brankářskou kariéru a nyní chce v Baníku odstartovat tu trenérskou.

Jediné, s čím se tak tým v barvách Sokolovské uhelné bude potýkat i v jarní části sezóny, je absence vyhřívání trávníku na domácím hřišti. Start sezóny je totiž už druhého března, tedy na hranici vegetačního období a výrazně tak komplikuje obnovu případně poškozeného trávníku. Přitom Baník čeká v tento den skutečná zkouška ohněm. Doma utká s lídrem tabulky pražskými Bohemians.

Více informací o změnách v kádru před jarní částí i rozpis zápasů na www.fksokolov.cz