V Sokolově proběhne letos celá série turnajů pro děti. Na své si přijdou i ty, které golf dosud nezkusily. Na hřišti ale ukáže své umění také republiková špička golfistů.

S řadou novinek pro hráče i návštěvníky odstartuje už 1. dubna sezóna na sokolovském golfu. Změn se dočká jak samotné hřiště, tak jeho zázemí.

"V první řadě jsme se zaměřili na vylepšení samotného prostředí," potvrzuje manažerka hřiště Ivana Mašková. Změn si návštěvníci všimnou už při vjezdu do areálu, kde bude osazené nové značení, nebo při vstupu do budovy restaurace a klubu, kde se změní podlahy v interiéru.

"Pokud jde o hřiště, tady například vznikne nový kamenný vodopád u páté jamky, nebo některé další drobné estetické změny," říká Mašková s tím, že další z novinek pak mírně ovlivní i samotnou hru. "Jde například o nově vysázené borovice kolem jamky číslo 14, které v budoucnosti vytvoří hranici vnitřního autu. A další vnitřní aut vznikne kvůli bezpečnosti hráčů i na poslední jamce hřiště."

Hráče pak jistě potěší také zvýšení počtu marshallů, kteří přispějí k lepší plynulosti hry, a navíc se zpřísní i dohled nad těmi, kteří nedodržují herní pravidla. A stejně tak je pro ně dobrou zprávou i počet turnajů, který na sokolovském hřišti v letošním roce převýší šest desítek.

"Hodně jsme se přitom zaměřili na děti a mládež," potvrzuje manažerka hřiště. Sokolov bude tento rok hostit celou řadu turnajů pro nejmladší golfisty, jako je Tiger Cub, Golf Digest Junior Tour, US Kids, nebo Golf for Fun. Ty navíc budou zajímavé i pro ty děti, které dosud neměly možnost tento sport vyzkoušet. "Jejich součástí budou například golfové akademie, různé soutěže a doprovodný program, kdy si bude moci golf vyzkoušet v podstatě každé dítě které o to projeví zájem, a může zde tak strávit zajímavý den."

I když se vedení klubu hodně soustředí právě na mladé a začínající hráče, v letošní sezóně zdaleka nepůjde jen o ně. Sokolov totiž bude hostit hned čtyři z nejprestižnějších turnajů českých golfových soutěží. Z těch pořádaných Českou golfovou federací půjde o extraligu mužů a žen, která se zde odehraje na přelomu června a července, Národní mistrovství ČR žáků a kadetů, nebo 3. Czech Golf Amateur Tour. "A kromě nich nebude v Sokolově chybět ani profesionální turnaj PGA Masters," dodává Mašková.

V současné době je v Sokolově pro veřejnost již otevřen driving range. Samotné otevření hřiště je plánována na 1. dubna. Průběžně aktualizované informace o turnajích, i dalším dění v areálu, najdete na www.golf-sokolov.cz