Delší zima prospěla kvalitě greenů a fervejí, naopak problémy jsou s černou zvěří. Hráči se mohou těšit na klasické turnaje, včetně tří prestižních podniků

undefined

Sokolovské hřiště bude letos hostit hned tři prestižní turnaje České golfové federace.

Dlouhotrvající mrazy, nekonečná zima a nepřízeň počasí potrápily nejen motoristy, ale také provozovatele golfového hřiště v Sokolově. To se, kvůli počasí, letos otevře nejpozději ve své historii.

"V předchozích letech se běžně zahajovala sezóna už v polovině března. Letos jsme ale nemohli ještě na začátku dubna otevřít ani tréninkové plochy, natož hřiště," potvrzuje manažerka sokolovského golfu Ivana Mašková. A i když už jsou otevřené alespoň tréninkové plochy, na zprovoznění hřiště si budou muset hráči ještě pár dní počkat.

I když zima odsunula hráčům začátek sezóny, její průběh naopak výrazně pomohl samotnému hřišti. Díky průběhu zimy totiž budou greeny v daleko lepším stavu než loni. A totéž platí i o fervejích. "Navíc budeme prořezávat i část fervejí a zapískovávat, je, což se zcela běžně nedělá, a rozhodně to přispěje k jejich dalšímu zlepšení," říká Milan Štrudl, člen představenstva společnosti Golf Sokolov, která areál provozuje.

Pokud to počasí dovolí, v neděli 21. dubna by tak měl proběhnout úvodní turnaj sezóny CZDGA (Czech disabled golf asociation), po kterém bude následovat celá řada dalších podniků. Mezi těmi budou hrát prim především tři prestižní akce České golfové federace.

"Což je pro nás obrovský úspěch. Federace běžně nedává na jedno hřiště víc než dva turnaje a my máme už druhým rokem hned tři za sebou," poukazuje Mašková. Kromě nich se v Sokolově odehraje i řada dalších podniků, od dětské klasiky jako je Tiger Cub nebo závod republikové tour U.S. KIDS, až po turnaj Sokolovská 18ka, jehož součástí bude i den otevřených dveří.

"Ale samozřejmě máme připravené pro hráče i nějaké novinky," shrnuje situaci manažerka hřiště. K nim patří například turnaj s názvem Putt a Mat, tedy texas scramble dvojic, kde se dvojice musí skládat z jednoho registrovaného hráče golfu a jednoho negolfisty. "A aby nedošlo k možným problémům, je vše rozvrženo tak, že drivovat bude pouze golfista, zatímco negolfisté budou mít na starosti puttování, tedy hru na greenu."

K jednoznačně pozitivním zprávám pak patří také rozšíření systému GolfPass, do kterého je začleněné i sokolovské hřiště. V jeho rámci mají možnost hráči získat výhodnější herní poplatky na zapojených hřištích, ke kterým od roku 2013 přibyl také Kynžvart.

Více informací o sokolovském hřišti i podrobný přehled připravovaných turnajů najdete na http://golf-sokolov.cz