Golf Sokolov uzavírá další úspěšnou sezónu. Vedle sportu byla ta letošní hlavně ve znamení investic do závlah a ochrany proti divoké zvěři. Daří se i místnímu klubu a tréninkovému centru mládeže.

Golfistů v Sokolově dál přibývá. V roce 2014 přesáhl počet registrovaných členů zdejšího klubu 550, a stejně tak dlouhodobě roste i množství hráčů navštěvujících zdejší resort. Potvrzuje to bilance kterou provozovatel hřiště Golf Sokolov uzavírá sezónu 2014.

„Nemáme ještě definitivní čísla, protože díky příznivému počasí se hraje i začátkem listopadu. Ale už teď můžeme říci, že rok 2014 byl úspěšný," říká Zdeněk Dvořák, ředitel společnosti Golf Sokolov. Hřišti přálo už jarní počasí, a tak první hráči mohli okusili jeho 18 jamek už v polovině března. A rozhodně si do Sokolova nejeli za všedními zážitky. Zdejší hřiště otevřené v roce 2006 totiž každý rok nabízí trochu jiné herní zážitky.

„Jak dorůstají stromy i tráva, mění se některé části hřiště herně, i vzhledově. Postupně dozrává, zlepšuje se jeho kvalita, a je to znát i na pozitivních reakcích hráčů," říká ředitel společnosti Golf Sokolov. O špičkové úrovni areálu svědčí například opakované hostování prestižních turnajů PGA na zdejších greenech. A nejen to. V průběhu uplynulých měsíců v Sokolově proběhlo na 56 turnajů, kterých se zúčastnilo více než tři tisíce hráčů. Z toho část tvořily klubové, zbytek pak komerční turnaje.

„Právě oblast komerčních turnajů a příjmy z reklamy jsou tím, na co jsme se v letošním roce více zaměřili,"
upozorňuje Dvořák. Právě výnos z těchto akcí je nezbytný pro rozvoj areálu, který si totiž vyžaduje i řadu velmi nákladných opatření. Například v posledních měsících společnost vyměnila polovinu zavlažovacího systému hřiště a počítá také s postupnou rekonstrukcí závlah na zbylých devíti jamkách. Měla by se tím zvýšit jak účinnost systému, tak jeho provozní spolehlivost.

„Zároveň pokračujeme v budování elektrických ohradníků kolem celého areálu, kvůli divokým prasatům, která opakovaně ničila hřiště. Navíc tady jsou i menší věci, jako úprava bývalého domku správce. Ten nově slouží k ubytování návštěvníků resortu, kteří chtějí bydlet co nejblíže hřišti," vypočítává Dvořák s tím, že hřiště musí z výtěžku turnajů, reklamy i herních poplatků uhradit alespoň své provozní náklady. „Pokud jde o větší investice, tam jsme i nadále závislí na pomoci Sokolovské uhelné."

Sokolovskému golfu se ale daří i přesto, že pokud jde o konkurenční podmínky, je Karlovarský kraj nejtvrdším místem v České republice. V malém, a navíc dopravně špatně dostupném regionu, se totiž koncentruje deset hřišť, z toho dvě jsou vůbec nejstaršími u nás. I přesto se ale v Sokolově letos odehrálo téměř osm a půl tisíce her. A velkou roli v tom sehrál i rostoucí počet místních hráčů.

„Snažili jsme se rozjet především klubovou činnost a to se nám, myslím, podařilo," říká Ladislav Šulda, prezident Golf Clubu Sokolov. Za poslední tři roky se počet klubových členů zdvojnásobil a hodně přibývá také mladých hráčů. A to i díky tréninkovému centru mládeže, které se stará zhruba o čtyři desítky mladých hráčů. „Zároveň jsme se intenzivně zapojili do akce Se školou na golf. Počítáme, že výuka bude probíhat na dvou školách v Sokolově a zájem projevila i další," vysvětluje Šulda. Cílem do nadcházejících let je především vychovávat si vlastní špičkové hráče, namísto jejich draftování.

Více informací o sokolovském hřišti i golfovém klubu na www.golf-sokolov.cz