Firma uzavře všechny vedlejší přístupové cesty do areálu hřiště. Reaguje tak na opakované nájezdy zlodějů. Po tom posledním dosáhnou škody stovek tisíc korun.

undefined

Pohled na areál golfového hřiště v Sokolově.

S definitivní platností budou uzavřeny všechny přístupové cesty do areálu golfového hřiště v Sokolově s výjimkou hlavní příjezdové silnice. Provozovatel hřiště tak reaguje na opakované nájezdy zlodějů a vandalů, kteří devastují areál.

"Naší snahou bylo vycházet obyvatelům Dolního Rychnova a Sokolova co nejvíc vstříc, a nechat areál v maximální možné míře přístupný. Teď jsme ale donuceni tento přístup radikálně přehodnotit," říká Milan Štrudl, ředitel společnosti Golf Sokolov. Důvodem jsou opakované nájezdy vandalů a zlodějů, které devastují hřiště a především jeho příslušenství.

"Minulý týden nám dokonce někdo ukradl téměř všechny nerezové tabule, kterými bylo hřiště označené. V některých případech je dokonce vytrhal včetně betonových patek," konstatuje ředitel hřiště. Jen přímá škoda kterou zloději způsobili dosáhla zhruba 200 tisíc korun. Značné náklady si vyžádá také instalace nového značení.

"Kov už ale zcela určitě nahradíme něčím, co jen tak zcizit nepůjde. Uvažujeme například o lomovém kameni, na kterém budou potřebné informace vypískované," říká Štrudl, podle kterého ale dopad nájezdů zlodějů nepocítí jen firma, ale také veřejnost. Ta dosud mohla bez větších problémů využívat zpevněné cesty vedoucí po okraji hřiště, díky kterým si krátili lidé cestu mezi Dolním Rychnovem a Starou Ovčárnou.

"Nyní ale budou tyto cesty kompletně uzavřené, a na hřišti vznikne také stanoviště bezpečnostní agentury Ibis. Mimo hrací dobu tak bude ostrahu hřiště zajišťovat hlídka se psem," vypočítává přijatá opatření ředitel společnosti. K něm bude patřit také dokončení kamerového systému. Ten dosud pokrývá pouze část areálu hřiště. Nově se ale počítá s jeho kompletní pokrytím.

Razantní opatření vedoucí k zabezpečení hřiště jsou přitom na místě. Nájezd zlodějů z minulého týdne na golfové hřiště totiž není zdaleka prvním. V minulosti zde například došlo opakovaně ke krádežím elektroinstalačního materiálu z vybavení hřiště, poškození informačního značení, krádežím nádob na odpadky, a v jednom případě se dokonce pokusili vandalové o vjezd na hřiště na čtyřkolkách.

"To, že jsme donuceni areál postupně veřejnosti uzavírat není nic, co by nás těšilo. Ale na druhou stranu nemáme na výběr. Škody už dosahují takové výše, že si to nemůžeme dovolit," dodává Štrudl.

Golf - dokumentace krádež