HC Energie je mistrem extraligy! Karlovarský tým, jehož generálním partnerem je Sokolovská uhelná, tak definitivně potvrdil, že patří mezi domácí hokejovou špičku.

Boj o triumf v nejvyšší soutěži byl přitom dramatický od samotného začátku až do posledního okamžiku. Hned v první třetině se totiž hostům podařilo jít do vedení o plné tři branky. Ve třetině následující však tým kapitána Václava Skuhravého dokázal náskok Pražanů snížit o dvě branky a nakonec vyrovnat. O definitivní jistotu se pak postaral Lukáš Pech vstřelením rozhodující čtvrté branky, kterou již Slávie ani přes obrovské nasazení nedokázala vyrovnat.

Prvenství HC energie v extralize tak ukázalo, že i v Karlovarském kraji je možné hrát hokej na špičkové úrovni, pokud pro to tým má odpovídající podmínky. Partnerství Sokolovské uhelné a karlovarského klubu tak na západ Čech přineslo titul, o kterém zdejší hokejisté snili plných 76 let. Vybojoval ho až tým kapitána Václava Skuhravého pod trenérskou taktovkou Josefa Palečka a definitivně tak potvrdil, že s týmem hrajícím s logem Sokolovské uhelné na prsou je do budoucna nutné počítat.  

Více o zápasu u klubu najdete na stránkách HC Energie Karlovy Vary