Škrty v rozpočtu se nevyhnou ani karlovarskému hokeji. Omezení nákupu hráčů ale naopak zvýší příležitost odchovanců klubu k postupu do extraligy.

Extraligová HC Energie Karlovy Vary dá v nadcházejících sezónách větší šanci mladým hráčům na postup do nejvyšší soutěže. Potvrdil to prezident klubu Ladislav Trubač. Klub tím chce vyřešit hned dvě věci najednou. Zúročit svou dlouholetou práci s mládeží a zároveň snížit dopad poklesu příjmů od hlavního partnera klubu, společnosti Sokolovská uhelná.

„Samozřejmě ani pro nás není nijak příjemné, že firma musí k takovému kroku sáhnout v důsledku vládního rozhodnutí. Navíc rozhodnutí, které vyvádí peníze z nejchudšího kraje v republice na krytí chyb, které vznikly někde úplně jinde. A tady ty peníze budou tvrdě chybět, a to nejen ve sportu," říká Trubač, podle kterého tak klub bude muset situaci přizpůsobit i svou činnost.

„Tím, že jsme se přesunuli do KV Arény, museli jsme rozšířit tým, a musíme nakupovat také část nezbytných služeb, jako je ostraha a podobně," říká šéf hokejistů s tím, že ušetřit není možné ani na práci s mládeží. „Jediné, co lze, aniž by to mělo vliv na naše působení v extralize, je omezení drahých nákupů hráčů a maximální začlenění našich vlastních odchovanců do týmu."

Což je cesta, kterou se klubu v uplynulých letech dařilo budovat kvalitní kádr. Z regionální líhně totiž pochází například Mensator, Zucker, Košťál a další hráči. Počet těch, kteří v lázních působí už od dorostu tak brzy v A týmu HC Energie přesáhne 40 procent. Jejich poměr se navíc může v budoucnosti dál zvyšovat.

„Je to otázka postoje, jaký k celé situaci zaujmou jednotliví mladí hráči. Současný propad v příjmech klubu není ničím příjemným, ale jsou to právě oni, kdo z toho mohou vytěžit nejvíc. A je jen na nich, zda této šance využijí nebo ne," dodává prezident hokejového klubu HC Energie Karlovy Vary. (red)