Firma SUAS Alternative se zaměřuje na snižování energetické náročnosti staveb od rodiných domů po průmyslové objekty. Kombinací špičkových technologií i pasivních opatření umí ušetřit náklady na teplo i elektřinu.

undefined

Panelový dům v Sokolově s fotovoltaickými panely a instalovanými tepelnými čerpadly společnosti SUAS Alternative.

Nová dceřiná společnost má od loňského roku pevné místo ve skupině Sokolovské uhelné. Firma SUAS Alternative se specializuje na snižování energetické náročnosti staveb a rozhodně nenabízí jen běžná pasivní opatření jako je zateplení budov. Využívá totiž možností jejich kombinace se špičkovou technologií pro výrobu tepla a elektrické energie. Výsledkem jsou mnohatisícové úspory na vytápění jak rodinných domů, tak penelových nebo bytových doomů, i velkých komerčních a průmyslových objektů.

"SUAS Alternative se od počátku zaměřuje na poskytování komplexních služeb v této oblasti," říká ředitelka společnosti Marie Waldhauserová s tím, že ty zahrnují vše od projekce, přes vyhledávání potřebných dotačních titulů a předfinancování, až po výstavbu nebo provoz konkrétní technologie. A to i pro běžné rodinné nebo bytové domy.

"Pokud jde o rodinné nebo bytové domy, ať už panelové nebo cihlové, největších úspor lze dosáhnout kombinací klasického zateplení s vytápěním spojujícího výhody moderních kotlů a tepelných čerpadel," říká Waldhauserová. SUAS Alternativě v tomto směru disponuje vlastním systémem, který umožňuje snížit náklady na topení skutečně na minimum.

U panalových a bytových domů pak firma umí do systému začlenit také rekuperaci vzduchu, výrobu elektrické energie pomocí fotovoltaických článků nebo kogeneračních jednotek i další technologie. U panelových a bytových domů se pak osvědčila i kombinace fotovoltaiky s tepelnými čerpadly. Samozřejmostí je centrální řízení celého systému, i možnost jeho dálkové správy.

"Od počátku jsme ale nechtěli být jen firmou která udělá projekt, něco nainstaluje a zase odejde," říká ředitelka společnosti. SUAS Alternative tak přejímá koncept mateřské společnosti Sokolovská uhelná, která se dlouhodobě hlásí k sounáležitosti s regionem a cíleně se snaží přispívat i k řešení jeho potřeb.

"Věděli jsme, že řada lidí, nebo společenstev vlastníků nemá dostatečné prostředky na to, aby inestovala do sice úsporných, ale poměrně nákladných technologií. A stejně tak pro ně není jednoduché orientovat se ve spleti různých dotací a podpor," vysvětluje Waldhauserová. SUAS Alternative proto nabízí nejen pomoc při vyhledání vhodného dotačního titulu a zpracování žádosti, ale díky silné mateřské společnosti také s předfinancováním nebo zaúvěrováním stavby. "Splátky pak pokrývá rozdíl mezi úsporou a stávající cenou tepla."

Vzhledem k tomu, že zájem o nabízené služby výrazně roste, SUAS Alternative ze Sokolovska rychle rozšířila svou činnost i mimo region. Vytvořila tak prvních 15 pracovních míst, připravuje projekty například na Ústecku, Českolipsku i v dalších oblastech, a do konce roku 2016 počítá s vytvořením několika desítek dalších pracovních pozic. A to jak v odborných dělnických profesích jako je elektrikář, instalatér nebo zámečník, tak v technických oborech.

Více informací na www.suas-a.cz