O výstavy sokolovské autorky je zájem doma i za hranicemi. Po sousedním Německu se nyní se svými obrazy chystá také do Rumunska a Rakouska.

Úspěšnou výstavní sezónu má za sebou sokolovská výtvarnice a vedoucí oddělení propagace Sokolovské uhelné Lenka Březinová. Odstartovala ji v karlovarské krajské knihovně a následně také v saské Oelsnitz in Erzgebirge.
„Jejím partnerským městem je totiž Chodov, kde jsem loni vystavovala v kostele sv. Vavřince. A právě ten mě oslovil, zda bych nechtěla v Oelsnitz vystavovat," říká Březinová. Ta v Sasku veřejnosti představila své obrazy na výstavě Rozcestníky 2009 spolu s dalšími sedmi německými výtvarníky, a stala se vůbec prvním českým účastníkem výstav v tamním Hartmanově domě.
V zápětí se se svými obrazy z posledních dvou let Březinová představila také v ostrovském letohrádku na výstavě věnované životnímu jubileu dlouholeté kurátorky zdejších výstav Zdeňky Čepelákové. Výstavní hattrick pak zakončila na Intersalonu pořádaném Asociací jihočeských výtvarníků. Ten se, narozdíl od předchozích ročníků nekonal v jihočeské metropoli, ale v nedalekém Písku.
„A areál tamního pivovaru, ve kterém se Intersalón konal, byl naprosto úžasný," pochvaluje si výtvarnice, která si z šestého ročníku této soutěže do Sokolova přivezla Cenu statutárního města České Budějovice.
Zatímco letošní výstavní sezóna pro Březinovou skončila, na tu nadcházející se už intenzivně chystá. A nebude ledajaká. Byla totiž vybrána mezi sedm výtvarníků, kteří budou reprezentovat Českou republiku na mezinárodní výstavě Arad Biennial 2010 v Rumunsku, která bude pokračovat v maďarské Pesci a skončí v Rakousku.
„Chtěla bych také do jara připravit nějaké obrazy na bienále v Plzni," říká Březinová s tím, že jejich návrhy už nosí delší dobu v hlavě, ale na realizaci bude ještě nějaký čas potřebovat.
„Není to tak, že by mě najednou něco osvítilo a já ten obraz okamžitě namalovala. Většinou ho dělám kousek po kousku," dodává autorka s tím, že tímto způsobem se dá namalovat maximálně deset obrazů ročně. Celková kolekce Lenky Březinové má přitom úctyhodný počet. Vystavuje totiž už od devadesátých let, kdy ji do výtvarného světa přivedl Jiří Jun z Chodova. Od té doby má za sebou už více než desítku samostatných výstav a dvojnásobné množství účastí na společných expozicích.