Nemáte čas si zajít na oběd nebo nákup, a pracujete na odloučeném pracovišti? Objednejte si, a my vám nákup přivezeme. S takovou nabídkou přijde za pracovníky Sokolovské uhelné její dceřiná firma Sokorest.

S novou službou chce od prosince přijít dceřinná společnost Sokolovské uhelné firma Sokorest. Svým zákazníkům nabídne nákup na objednávku. Služba bude z počátku určena především zaměstnancům dolů kteří pracují na odloučených pracovištích. Pokud o ni bude zájem, měla by být zpřístupněna i širšímu okruhu zaměstnanců.

"Jde především o to, zajistit stravování a potřebný základní nákup těm, kteří pracují v částech důlních provozů, odkud si nemohou zajít na oběd, nebo do kantýny," vysvětluje ředitel Sokorestu Jaroslav Dušek. Vůbec prvním kdo tak bude mít možnost vyzkoušet tuto službu, budou v prosinci osádky velkostrojů.

" Předpokládáme, že systém fungovat tak, že si vyplní objednávkovou kartu," říká Dušek s tím, že na výběr budou nejen chlazená nebo mražená jídla ze závodního stravování, ale také nápoje, pečivo a další vybrané potraviny. Ty následně rozveze jednotlivým odběratelům v lomech důlní osobní přeprava, která na jednotlivá pracoviště zajíždí při rozvozu zaměstnanců.

"Z počátku očekáváme denní objednávky ve výši několika desítek nákupů. Ale pokud by byl zájem, jsme připraveni tuto službu rozšířit," popisuje záměry ředitel Sokorestu. A to nejen na další provozy Sokolovské uhelné, ale případně i pro širší veřejnost, včetně možných objednávek přes internet. "Nicméně z počátku by se to zcela určitě týkalo především těch lokalit, kde již dnes Sokorest působí, jako je Vintířov, Vřesová nebo Sokolov," dodává Dušek.

Kromě těchto obcí, kde má firma svá výdejní místa, ale mohou jej služby využívat také lidé v mnoha dalších místech. A to nejen v rámci pártyservisu a klasických cateringových služeb, během kterých Sokorest zajišťuje například svatby nebo oslavy, ale také při běžném závodním stravování. Vaří totiž například pro zaměstnance chebského obchodního domu Tesco, stejně jako pracovníkům Glaverbel Oloví, Magistrátu města Karlovy Vary, či karlovarského velkoobchodu Makro. Své služby pak poskytuje také návštěvníkům karlovarské multifunkční haly. V letních měsících zabezpečoval stravování ve stáncích koupaliště Michal. Od ledna bude Sokorest nově zabezpečovat služby v kantýně č. 1 ve Vřesové.